poniedziałek, 6 listopada 2017

"Roszpunka i zaginiona laguna" - Leila Howland || RECENZJA
Tytuł: Roszpunka i zaginiona laguna
Tytuł oryginału: Rapunzel and the Lost Lagoon
Autor: Leila Howland
Tłumaczenie: Adrianna Zabrzewska
Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: październik 2017
Liczba stron: 304


      Kiedy zobaczyłam w zapowiedziach kolejną książkę opowiadającą o losach jednej z najbardziej zabawnych bohaterek disneyowskich opowieści, wiedziałam, że musimy ją mieć. Z wielką niecierpliwością oczekiwałyśmy przesyłki, by zatracić się w pięknej bajce i wspólnie z Rozszpunką podążać tropem zaginionej laguny. Książka przyszła, a wraz z nią...


     Roszpunka nie jest typową księżniczką. Dopiero po osiemnastu latach spędzonych w zamknięciu na szczycie wieży wróciła do królestwa, by w końcu poznać swoich rodziców. Teraz musi zgłębić wszystkie tajniki królewskich obyczajów, w tym podstawy dworskiego siadania i składania ukłonów, choć tak naprawdę wolałaby malować obrazy i wspinać się po drzewach. W dodatku niespecjalnie przepada za noszeniem butów.
Cassandra z kolei nie jest typową dwórką. Jak na córkę kapitana straży przystało, od dziecka interesowała się bronią i kwestiami bezpieczeństwa kraju. Nic więc dziwnego, że Cassandra zamierza zostać żołnierzem, a niańczenie księżniczki niespecjalnie współgra z jej planami. Co gorsza, nic tak nie doprowadza jej do szału jak towarzystwo namolnego chłopaka księżniczki.
Wszystko się zmienia, gdy Roszpunka i Cassandra znajdują legendarną lagunę, która podobno skrywa klucz do niewyobrażalnej potęgi! Muszą nauczyć się działać wspólnie, by rozwikłać sekret królestwa… i to zanim wpadnie on w niepowołane ręce.

     Największe moje zdziwienie nie dotyczyło treści, ale zawartości książki, bowiem jest w niej sam tekst. Tylko i wyłącznie tekst i brak jakichkolwiek ilustracji. Niestety w odniesieniu do dzieci w wieku poniżej pięciu, sześciu lat. Nie mniej jednak książkę przeczytałyśmy i o ile moja córeczka zachwycona jeszcze z niej nie jest (choć podejrzewam, że za kilka lat się w niej zakocha), to ja mogę Wam ją polecić. 

     Jeśli lubicie Roszpunkę, to dalsze jej losy będą dla Was niesamowitą przygodą, którą Wam polecam! Uważam, że jest to książka skierowana do dzieci w przedziale wiekowym siedem - trzynaście lat. Pomimo tego, że wiek ten jest już dawno za mną, bawiłam się przy niej wybornie. Właściwie naprawdę jestem przekonana, że nastolatki będą z tej pozycji zachwycone. Akcja od pierwszych stron jest wartka, nie zabraknie tutaj dobrego humoru, ciekawych dialogów, świetnych tajemnic, ale i tego, co w produkcjach Disneya jest najważniejsze - wspaniale rodzącą się przyjaźń, która zacieśnia swoje więzy.

     To, co bardzo mnie ucieszyło, to fakt, że narracja została poprowadzona zarówno z punktu widzenia głównej bohaterki Roszpunki, jak i Cassandry. Dzięki temu jesteśmy w stanie idealnie wczuć się w obie postaci, zrozumieć ich uczucia i stosunek do życia oraz to, jak z kolejnymi stronami zmieniają się, a przede wszystkim, jak rodzi się przyjaźń. Przywołani zostają również inni bohaterowie, których obecność z całą pewnością bardzo Was ucieszy!

     Roszpunka i zaginiona laguna to krótko mówiąc fantastyczna opowieść dla starszych dzieci, które spędzą z nią niesamowite i niezapomniane chwile. Zabawna, urocza, przepełniona intrygującymi tajemnicami, ale i pięknym przekazem dotyczącym tak bardzo ważnej w naszym życiu przyjaźni. Polecam gorąco!KLIKNIJ I ZOBACZ ILE PIÓR PRZYZNAJĘ TEJ KSIĄŻCE
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drodzy Czytelnicy!
Jest mi niezmiernie miło, że trafiliście na mojego bloga. Będzie mi jeszcze milej jeśli pozostawicie po sobie ślad w postaci komentarza. Dzięki temu wiem, co Wam się podoba i jaka jest Wasza opinia na dany temat. Pozostaw po sobie ślad, a na pewno Cię odwiedzę!
Pozdrawiam,
Daria

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...