piątek, 14 października 2016

"Sweet Ache". Krew gęstsza od wody" - K. Bromberg [recenzja]


"Miłość" to puste słowo w tekście, dopóki nie zjawi się ktoś, kto stworzy muzykę i nada mu życie...
Tytuł: Sweet Ache. Krew gęstsza od wody
Tytuł oryginału: Sweet Ache
Cykl: Driven (tom VI)
Autor: K. Bromberg
Tłumaczenie: Marcin Michnik
Wydawnictwo: Editio Red
Data wydania: 3 sierpnia 2016
Liczba stron: 456


      Jeśli pamiętacie, moje pierwsze spotkanie z twórczością K. Bromberg było bardzo udane. Choć "Slow Burn" jest piątym tomem, to bez problemu wbiłam się w cykl Driven i z wielką przyjemnością sięgnęłam po kolejną część licząc na powtórkę z rozrywki.

     Sweet Ache jest historią siostry Coltona - Quinlan Westin, absolwentki  Cinematic Arts i Hawkina Playa - sławnego muzyka. Życie postanowiło skrzyżować ich drogi na miejscowej uczelni. Quinlan postanowiła zgodzić się na zastępstwo za koleżankę, za to Hawkin ląduje tam za karę. Czy te dwie skrajne osobowości połączy coś więcej niż wspólne miejsce? Jak odnajdą się w nowej sytuacji?

     Brakuje mi słów, żeby napisać moje wrażenia po skończonej lekturze. Kolejny raz znalazłam się w punkcie, gdzie kursor miga cały dzień, a mi do głowy nie przychodzą żadne słowa. Może to za sprawą tak wprawnego pióra autorki? Świetnej kreacji bohaterów, lub dopiętej na ostatni guzik fabule? Naprawdę nie wiem, co w tej powieści urzekło mnie najbardziej. Autorka po raz kolejny udowodniła, że erotyk może być czymś więcej niż tylko jednym wielkim seksem rozwlekającym się na dziesiątki stron. 

     Jak już wspomniałam, kreacja bohaterów jest zdumiewająca. K. Bromberg mogłaby się ograniczyć do głupiutkiej panny i zabójczo bogatego przystojniaka (jak czyni wiele autorek). Zamiast tego jednak postanowiła nadać swoim postaciom charaktery i to nie byle jakie. Autorka potrafi stworzyć tak niesamowitą magię wokół zwykłego pocałunku, że sceny łóżkowe są jej niepotrzebne (ale jednak obecne). Jej styl jest czarujący. Uwiodła mnie nic już przy poprzedniej książce, a w Sweet Ache zdecydowanie kontynuowała swoje czary. Język jakim się posługuje jest niezwykle plastyczny i prosty w odbiorze.

     Tak, jak w poprzedniej części, tutaj również zderzamy się z ogromną dawką emocji, które sprawiają, że oderwanie się od lektury jest niemożliwością. Pragniemy wspólnie z bohaterami przeżywać ich wzloty i upadki. Okazuje się, że uczelniany kampus może być dobrym materiałem na zaskakująco dobrą książkę, która poziomem nie będzie odbiegać od swojej genialnej poprzedniczki. To, co buduje niezwykłe napięcie, to poddanie bohaterów skomplikowanym relacjom międzyludzkim. Sweet Ache to powieść zawierająca ogromne uczucia i niosąca refleksje nad przewrotnością losu.

     Książka jest fascynująca, przepełniona emocjami, odpowiednimi opisami i dialogami. To jedna z tych powieści, które wciągają od pierwszej strony i nie puszczają, aż do ostatniej kropki. Jeśli planujecie podczas tej lektury ugotować zupę - odpuśćcie. Może się to skończyć katastrofą. Powieść Pani Bromberg jest lekka, a za razem barwna i interesująca, a do tego taka, która zdecydowanie pozostanie w pamięci na dłużej.

     Sweet Ache. Krew gęstsza od wody to kolejna część gorącej i intrygującej serii Driven. Wciąga od pierwszej strony i trzyma w napięciu do ostatniej kropki. To powieść pełna uczuć, emocji i refleksji, jakie każdy powinien z niej wyciągnąć. Autorka pokazuje, że nawet powieść erotyczna, może mieć głębsze przesłanie, a magię bliskości można wyrazić za pomocą pięknego pocałunku, a nie tylko seksu rozwlekającego się przez dziesiątki stron. Zdecydowanie polecam wszystkim zwolennikom gatunku, jak i tym, którzy chcieliby zacząć przygodę z literaturą erotyczną.Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję wydawnictwu Editio Red


     


Książka bierze udział w wyzwaniu: Łów-słówGrunt to okładkaOlimpiada czytelnicza

4 komentarze:

 1. Myśle, że mi sie spodoba, lubie takie książki ;>

  OdpowiedzUsuń
 2. Trzy najnowsze części serii czekają na półce. Jak tylko przeczytam to, co mam w najbliższych planach, to zabieram się za Driven. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam tę książkę i bardzo mi się podobała!

  OdpowiedzUsuń
 4. Fabuła mnie zaciekawiła, ale chciałabym od razu przeczytać całą serię.

  OdpowiedzUsuń

Drodzy Czytelnicy!
Jest mi niezmiernie miło, że trafiliście na mojego bloga. Będzie mi jeszcze milej jeśli pozostawicie po sobie ślad w postaci komentarza. Dzięki temu wiem, co Wam się podoba i jaka jest Wasza opinia na dany temat. Pozostaw po sobie ślad, a na pewno Cię odwiedzę!
Pozdrawiam,
Daria

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...