sobota, 3 marca 2018

"Opowiastki dla małych uszu" - Joanna Wachowiak

Tytuł: Opowiastki dla małych uszu
Autor: Joanna Wachowiak
Ilustracje: Anita Głowińska
Wydawnictwo: BIS
Data wydania: rok 2013
Liczba stron: 88


     Zazwyczaj lubię dłuższe historie o jednych bohaterach, by jak najdłużej cieszyć się ich obecnością. Tym razem trafiły nam się opowiastki, w których poznajemy wielu różnych i bardzo ciekawych bohaterów. Co w trawie piszczało?


     Opowiastki dla małych uszu to historie niekoniecznie tylko dla tych najmniejszych dzieci. Śmiało mogę stwierdzić, że nadają się dla malutkich, gdyż rozdziały są krótkie i dziecko jest w stanie skupić się na treści na tyle, by większość zapamiętać. Świetnie również może je podzielić na kolejne wieczory, gdy nasze pociechy leżą już w łóżkach i czekają na kolejną dawkę lektury na sen. Ale to również książeczka, która zachęci starsze dzieci do czytania. Tekstu jest dość dużo, a podział na poszczególne opowiadania sprawia, że książkę można odłożyć i wrócić do nowego opowiadania w innym czasie.

     W książeczce spotkamy się z różnymi zwierzątkami. Poznamy królika, który nie chciał spać we własnej norce, wiewiórkę w jej szczęśliwym dniu, biedronki, z których jedna ze wszystkiego się cieszyła, zaś druga była wiecznie niezadowolona. myszkę, która chciała fruwać jak nietoperz i wiele innych. To, co najbardziej mnie cieszy, to morał niosący się z każdej opowiastki. Historie są naprawdę ciekawe, ładnie napisane i przede wszystkim są mądre!

     Duże brawa należą się nie tylko Joannie Wachowiak za świetny tekst, ale również Anicie Głowińskiej za przepiękne, idealnie pasujące ilustracje, które przyciągają wzrok i pomagają małym czytelnikom wyobrazić sobie przedstawiony świat. Ja jestem szczerze zadowolona, 2,5 letnia Lena również. Warto jeszcze zauważyć, że takie książeczki, w których bohaterami są zwierzęta chętnie cieszą się powodzeniem zarówno wśród dziewczynek, jak i chłopców. Polecam!!!
KLIKNIJ I ZOBACZ ILE PIÓR PRZYZNAJĘ TEJ KSIĄŻCE

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drodzy Czytelnicy!
Jest mi niezmiernie miło, że trafiliście na mojego bloga. Będzie mi jeszcze milej jeśli pozostawicie po sobie ślad w postaci komentarza. Dzięki temu wiem, co Wam się podoba i jaka jest Wasza opinia na dany temat. Pozostaw po sobie ślad, a na pewno Cię odwiedzę!
Pozdrawiam,
Daria

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...