środa, 8 marca 2017

"Kryształ Buldy" i "Wynalazek Oakena" - Opowieści z Arendelle
Tytuł: Kryształ Buldy
Autor: Apple Jordan
Seria: Opowieści z Arendelle
Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 23 stycznia 2017
Liczba stron: 24


     Od miesiąca nie usłyszycie u mnie w domu nic innego jak "Mam tę moc". Ewentualnie nawoływanie mojej półtorarocznej córeczki: "Elsia! Ania!". I tak w kółko, dzień w dzień. Nawet przez sen udało jej się zawołać "Elsia!". Cóż, widząc uwielbienie tą bajką musiałam sięgnąć i po książeczki. W końcu córeczka uwielbia również bajki papierowe.
     Kiedy ulubiony kryształ Buldy powoli traci blask, Kristoff obiecuje jej, że znajdzie rozwiązanie. Razem z Anną, Elsą, Olafem i Svenem wyruszają tam, gdzie roziskrzone zorzą polarną niebo styka się z ziemią.  Czy i ta wyprawa Kristoffa zakończy się powodzeniem?
     Przyznam się szczerze  - sama pokochałam Frozen, czy jak kto woli Krainę Lodu. To naprawdę piękna bajka ze wspaniałym polskim dubbingiem! (Serio, angielska wersja jest dużo słabsza). Ciekawa byłam książeczek z ulubionymi dziecięcymi postaciami i liczyłam na to, że Egmont nie zawiedzie! I nie myliłam się (na szczęście!). 
      Seria Opowieści z Arendelle to opowieści, których nie znajdziecie w bajcę, którą obejrzało już chyba każde dziecko. To szereg najróżniejszych przygód, które spotykają naszych bohaterów. Kryształ Buldy to świetna opowieść o współzawodnictwie, niesieniu pomocy i dobrych uczynkach. Siostrzana miłość rośnie w siłę, Trole pomimo wszystkiego są pocieszne i jak zawsze pomocne, a Olaf i Sven... Jak zawsze cudowni!
      Kryształ Buldy to niezwykła opowieść o magii zorzy polarnej i wielkiej przyjaźni. Bajka pokazuje dzieciom, jak wspólnymi siłami można osiągnąć każdy cel. 
W takich publikach często zwraca się uwagę na to, czy książeczka skierowana jest do chłopców lub dziewczynek. Kraina losu to wprawdzie kolejne księżniczki Disneya, ale z całą pewnością chłopcy w tej części również odnajdą coś dla siebie. Fantastyczne trole, odważny Kristoff, zabawny Olaf i milutki Sven zdecydowanie umilą im czas.
Strona techniczna i jakość publikacji poniżej!

Tytuł: Wynalazek Oakena
Seria: Opowieści z Arendelle
Autor: Jessica Julius
Tłumaczenie: Aga Rewilak
Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 23 stycznia 2017
Liczba stron: 24


     Kolejna książeczka z serii Opowieści z Arendelle zyskała naszą sympatię. Tym razem bohaterowie przedstawiają nam ciekawy wynalazek, jakiego osobiście się nie spodziewałam. Ale ja, to ja. Grunt, że dziecko zadowolone!
     Pomysłowy sklepikarz, choć w filmowej wersji pojawia się tylko na chwilkę, to skradł moje serce i za każdym razem z uśmiechem oglądam scenę, w której występuje. Dlatego też bardzo się ucieszyłam, kiedy zobaczyłam, że ta książeczka dotyczy go  bardziej. Tym razem zorganizowane będzie rodzinne spotkanie i rozstrzygnięty zostanie konkurs na najlepszy wynalazek!
     Nie raz i nie dwa zachwalałam książeczki wydane przez Egmont. To z całą pewnością jedno z moich ulubionych dziecięcych wydawnictw. Do każdej publikacji podchodzą wyjątkowo, co widać biorąc książkę do ręki. Twarda oprawa zapewnia trwałość książeczki, która za szybko nie zostanie zniszczona przez dzieci. Większą część stron stanowią barwne i przyjemne dla oka ilustracje, na które pierwsze uwagę zwracają dzieci. Ciepłe, stonowane kolory nie rażą w oczy. Do tego odpowiednia czcionka na jasnych tłach idealnie komponuje się z całością. Zdania nie są długie. Idealnie do prób samodzielnego czytania.

     Książeczki z serii Opowieści z Arendelle to idealne publikacje dla fanów Krainy Lodu. Zachwycą one zarówno dziewczynki, jak i chłopców. Piękne ilustracje przeniosą nasze małe pociechy do magicznego Arendelle, a bohaterowie sprawia, że czytanie stanie się czystą przyjemnością. Zdecydowanie polecam!

Za egzemplarze recenzenckie serdecznie dziękuję wydawnictwu Egmont

1 komentarz:

  1. "Kryształ Buldy" i "Wynalazek Oakena" - Opowieści z Arendelle to cos w sam raz dla malych ksiezniczek ;D

    OdpowiedzUsuń

Drodzy Czytelnicy!
Jest mi niezmiernie miło, że trafiliście na mojego bloga. Będzie mi jeszcze milej jeśli pozostawicie po sobie ślad w postaci komentarza. Dzięki temu wiem, co Wam się podoba i jaka jest Wasza opinia na dany temat. Pozostaw po sobie ślad, a na pewno Cię odwiedzę!
Pozdrawiam,
Daria

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...