środa, 28 grudnia 2016

The Lord of the Rings. Trylogia filmowa. Książka do kolorowania
Tytuł: The Lord of the Rings. Trylogia filmowa
Wydawnictwo: Akurat
Rok wydania: 2016
Liczba stron: 40
Wiek: właściwie bez różnicy 


     Patrząc wstecz i to całkiem do niedawna, nigdy bym nie przypuszczała, że jako dorosła osoba, tak bardzo zafascynuję się na nowo kolorowankami! Jako mała dziewczynka uwielbiałam te kolorowe przygody, w których to ja nadawałam stronom barwy. Gdyby ktoś wtedy mi powiedział, że będę robić to samo jak dorosnę, chyba bym go wyśmiała. A jednak.
     Przez ostatni rok w moje ręce wpadły już różne książki do kolorowania. Jedne lepsze, drugie gorsze. Miałam już do czynienia z kolorowanką Harrego Pottera. Teraz przyszedł czas na Śródziemie Tolkiena. Od razu muszę przyznać, że zrobiła na mnie naprawdę duże wrażenie!
     Spotkamy się w niej z najważniejszymi postaciami, jakie przetaczają się przez całą trylogię. Nawet ja, choć wielką fanką nie jestem, to wszystkie te postaci doskonale kojarzę! Oprócz bohaterów, znajdziemy tu również ciekawe cytaty (również do kolorowania!) oraz sceny z filmów, które również każdy raczej kojarzy. Jeśli nie - żaden problem. Nada im swoje kolory i stworzy własną wersję.
     W tego typu publikacjach ogromną uwagę zwracam na jakoś papieru oraz rzecz jasna rysunków. Papier jest gruby. Świetnie rysuje się po nim kredkami. Jeśli ktoś chce użyć cienkopisów czy flamastrów (ja je uwielbiam!), to nie będzie mieć problemu. Nie przebijają na drugą stronę, dzięki czemu nie niszczymy obrazka na kolejnej stronie.
     Co do samych rysunków - tu się obawiałam. Bałam się, że będą tak stworzone, że ciężko będzie się domyślić, co w ogóle zostało na nich przedstawione. Na szczęście moje obawy były bezpodstawne. Przygoda z tą kolorowanką jest wspaniała! Mogę wzorować się na filmie i mieć niezapomniane sceny ciągle przy sobie lub zamknąć oczy i dać się ponieść wyobraźni. Myślę, że będzie ciekawie!


     Jedno jest pewne. Mój ukochany, wspaniały, cudowny, piękny, idealny i niezastąpiony Legolas musi mieć blond włosy. Panie Orlando Bloom, bardzo mi przykro, ale dużo lepiej pasują długie blond, niż krótkie czarne!
      Podsumowując, The Lord of the Rings. Trylogia filmowa. Książka do kolorowania to niezwykła przygoda z bohaterami Śródziemia. Idealnie wykonana zabierze nas do magicznej krainy, w której władcą będzie każdy z nas. Jestem przekonana, że fani trylogii będą szalenie zadowoleni, a Ci, którzy z Tolkienem nie mieli jeszcze styczności, szybko to zmienią! Polecam!

Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję wydawnictwu Akurat


1 komentarz:

  1. Ostatnio cały czas trafiam na kolorowanki takie aż mam ochotę kupić. Poza tym nie ważne ile ma się lat do kolorowania nigdy za dużo! Forever Young!
    Pozdrawiam
    Biblioteka Tajemnic

    OdpowiedzUsuń

Drodzy Czytelnicy!
Jest mi niezmiernie miło, że trafiliście na mojego bloga. Będzie mi jeszcze milej jeśli pozostawicie po sobie ślad w postaci komentarza. Dzięki temu wiem, co Wam się podoba i jaka jest Wasza opinia na dany temat. Pozostaw po sobie ślad, a na pewno Cię odwiedzę!
Pozdrawiam,
Daria

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...