niedziela, 12 czerwca 2016

"Ezotero. Moje przeznaczenie" - Agnieszka TomczyczynWiększą dumą i wartością w naszym życiu będzie nawet jedna rzecz, która wykonamy perfekcyjnie, wiedząc, że była warta włożonego wysiłku, niż tysiąc takich, których będziemy się później wstydzić.
Tytuł: Ezotero. Moje przeznaczenie
Autor: Agnieszka Tomczyszyn
Wydawnictwo: MG
ISBN: 9788377793602
Data wydania: 17 lutego 216
Liczba stron: 336


     Dzisiejszą recenzję postanowiłam rozpocząć słowami, które pojawiły się w pierwszej części cyklu Ezotero. Przedstawiając debiutancką powieść Agnieszki Tomczyszyn Ezotero. Córka wiatru, wspominałam o dużym potencjale autorki i ciekawym pomyśle, dając autorce zielone światełko, choć ocena książki nie była zbyt wysoka. Miałam nadzieję, ze w kolejnej powieści pisarka mnie porwie do swojego świata, zachwyci nim i sprawi, że będę prosiła o więcej. Czy tym razem autorka otrzyma więcej gwiazdek?

     Pola - główna bohaterka, z charakterystycznymi długimi, ciemnymi dredami, mocnym makijażem i dziurawymi, czarnymi jeansami. Chwila. Czy to na pewno kolejna część Ezotero, autorstwa Agnieszki Tomczyszyn, która opisywała historię dziewczyny o niezwykle apetycznym imieniu Latte? Wszystko wskazuje na to, że tak. Autorka od samego początku mnie zaskakiwała! Jak podkreśla wydawnictwo - książki te należą do jednego cyklu, jednak stanowią odrębne historie i można je czytać oddzielnie. Można - owszem - jednak moim zdaniem, druga część mocno bazuje na pierwszej. Znajdujemy tutaj odniesienia do poprzedniej części. Niektóre, nic nie znaczące elementy Córki wiatru, okazują się mieć ogromne znaczenie w Moim przeznaczeniu. Istne szaleństwo! Czyżby Pani Agnieszka od początku pisała z takim zamiarem, czy to zabieg przypadkowy? Tego nie wiem, więc pozostaje mi tylko pogratulować!
Pola przybywając na Ziemię, ma szansę odkryć ciepły i przytulny dom, którego nie miała nigdy wcześniej. Podróżować po świecie, wybierając się na śniadanie do Francji, a na obiad do Włoch. Doznaje uczucia miłości, dowiaduje się czym jest domowe ognisko, ale także dotyka ludzkich problemów i odczuwa je na własnej skórze. Dla dziewczyny magia, to chleb powszedni. Zanim jednak Pola zmieni losy ludzkości, będzie musiała odkryć tajemnicę pewnej dziewczyny, która nachodzi ją w snach.

     Tym razem Agnieszka Tomczyszyn idealnie przekazała czytelnikom swoją wizję. W perfekcyjny sposób wkradła się w psychikę swoich bohaterów, oddając nam wszystkie możliwe emocje jakie im towarzyszyły. Ukazuje zło i dobro. Uczucie bólu i cierpienia, ale także szczęścia, czy radości. Autorka porusza bardzo trudny i ciężki wątek, jakim jest adopcja dzieci, co muszę przyznać bardzo mnie zaskoczyło! Nie spodziewałam się tego, podobnie jak wielu zaskakujących zwrotów akcji. Ta książka ma w sobie jakąś tajemniczą moc, magię i dobrą energię, o której nie mówi autorka. Już sama okładka jest przyciągająca, podobnie jak w Córce wiatru. Tutaj jednak znajduję coś, czego brakowało mi poprzednio. Przemyślaną i dopracowaną konstrukcję, bohaterów, od których bije niezwykła energia i magię, płynącą z naprawdę dobrej książki. Pani Agnieszka podarowała nam ciekawą i intrygującą fantastykę, oplecioną ciepłą obyczajówką, która raz rozbawi, a raz wzruszy. Czuję, że mój literacki niedosyt, w końcu został zaspokojony. Mam nadzieję, że z pióra autorki wyjdzie kolejna część Ezotero, która będzie równie dobra, jak Moje przeznaczenie. Nie za często spotykam się z serią książek, w której kolejny tom bije na głowę poprzedni. Tak właśnie jest tym razem. Polecam jednak zacząć od pierwszej części, aby dogłębnie zrozumieć ideę następnej.

     Ezotero. Moje przeznacznie to wspaniała opowieść o poszukiwaniu własnej tożsamości, dojrzewaniu i próbie akceptacji. Agnieszka Tomczyszyn w znakomity sposób przenosi nas do świata pełnego magii, płynącej nie  tylko z sił nadprzyrodzonych, ale i z serc bohaterów. To lekka i przyjemna książka, która bije na głowę swoją poprzedniczkę. Tak, zachwyciłam się i proszę o więcej!


Cykl Ezotero:
2. Moje przeznaczenie


Za książkę przekazaną do recenzji serdecznie dziękuję Wydawnictwu MG


30 komentarzy:

 1. Nie jestem przekonana czy ten cykl jest odpowiedni dla mnie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Również się wahałam, ale w rezultacie jestem zadowolona ;)

   Usuń
 2. A ja jestem ciekawa tej serii i gdy będę mieć możliwość, skusze się na pewno. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem ciekawa tej serii :) jak będę tylko mieć okazję, to się z nią zapoznam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawe, czy Ci się spodoba. Mam nadzieję, że tak! :)

   Usuń
 4. Być może kiedyś dam szansę temu cyklowi, jednak nie czuję, żeby mnie mocno przyzywał w tym momencie;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozumiem;) Ja też jakiś czas się wzbraniałam przed nim, ale w rezultacie jestem zadowolona ;)

   Usuń
 5. Książka z pewnością wymagała od autorki wspomnianego wejścia w ich psychikę. Dobrze, że się to udało. Może i ja kiedyś skuszę się na tę pozycję. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie czytałam pierwszego tomu, więc po drugi nie powinnam sięgać.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie słyszałam nigdy o tej serii, może kiedyś po nią sięgnę. Pozdrawiam! Kocham Czytać

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo lubię, gdy kolejne części cyklu zazębiają się o siebie. Uwielbiam wyłapywać takie momenty.

  OdpowiedzUsuń
 9. Jestem ciekawa tego cyklu. Chyba w najbliższym czasie rozglądnę się za nią.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja jeszcze nie czytałam pierwszego tomu, więc wszystko przede mną.

  OdpowiedzUsuń
 11. Skoro ta seria tak mocno Cię zachwyciła, to postaram się dać jej szansę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Druga część jest znacznie lepsza niż pierwsza ;)

   Usuń
 12. Jestem ciekawa tej serii. Na początek musiałabym przeczytać pierwszy tom :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Nie znam tej serii, ale może kiedyś się skuszę.
  http://reading-mylove.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 14. Brzmi ciekawie. Taki powiew świeżości na naszym rynku wydawniczym. Zaintrygowałaś mnie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie! Szczególnie, że cykl wydało wydawnictwo zajmujące się głównie zupełnie inną literaturą ;) To mnie chyba najbardziej zaintrygowało :)

   Usuń
 15. Słyszałam już o tej książce i bardzo chciałabym ją przeczytać. Przy najbliższej okazji na pewno to zrobię :)
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Choć za fantastyką nie przepadam to w połączeniu z obyczajówką mogłabym się skusić. Tym bardziej, że zaciekawiłaś mnie tematem adopcji dzieci.

  OdpowiedzUsuń

Drodzy Czytelnicy!
Jest mi niezmiernie miło, że trafiliście na mojego bloga. Będzie mi jeszcze milej jeśli pozostawicie po sobie ślad w postaci komentarza. Dzięki temu wiem, co Wam się podoba i jaka jest Wasza opinia na dany temat. Pozostaw po sobie ślad, a na pewno Cię odwiedzę!
Pozdrawiam,
Daria

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...