niedziela, 23 października 2016

"W kraju Polan" - Zofia Stanecka [recenzja]

Tytuł: W kraju Polan
Autor: Zofia Stanecka
Seria: Czytam sobie
Ilustracje: Magda Kozieł - Nowak
Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 12 września 2016
Liczba stron: 32      Seria książeczek Czytam sobie to opowieści podzielone na trzy poziomy, według wieku dziecka. Poziom pierwszy, to pojedyncze zdania z dużą ilością ilustracji, przenoszących dziecko do świata bajki. Poziom kolejny ma troszkę bardziej rozbudowane zdania, pomagające w nauce czytania. Ostatni poziom, to już krótkie opowieści zbudowane z kilku zdań, a całość otulona ładnymi ilustracjami, nawiązującymi do treści.

     Zofia Stanecka z pomocą Magdy Kozieł - Nowak stworzyły niezwykle uroczą książeczkę dla najmłodszych czytelników, która przeniesie ich do średniowiecznego świata, pełnego rycerzy i dam dworu. Małe dziewczynki na chwilę staną się księżniczkami, a chłopcy walecznymi rycerzami, we wspaniałej zbroi. Dzięki wspaniałym ilustracjom dzieci zobaczą jak wyglądały dawne osady, jak lud witał swego króla i królową oraz jak wyglądało życie wśród Polan. Tematyka średniowiecza jest mi bardzo bliska. Sama uwielbiam się w niej zaczytać, a jeszcze jakiś czas temu należałam do bractwa rycerskiego. Wiem, że dzieci uwielbiają taką tematykę i bez problemu się w niej odnajdują, dlatego ta pozycja, jest idealna dla naszych małych czarodziei.

     Podobnie jak pozostałe książeczki z tej serii, ich wykonanie zasługuje na ogromny plus. Dobry grubszy papier. Duża i przejrzysta czcionka. Obrazki są duże i barwne, jednak nie nachodzą na tekst, co utrudniałoby czytanie. Zdecydowanie będę podsuwać książeczki z serii Czytam sobie córeczce, jak tylko zacznie składać pierwsze słowa. Już teraz widząc w nich konika, naśladuje odgłosy jakie wydaje. Dzięki takim pozycjom dzieci zdecydowanie lepiej się rozwijają, a ich wyobraźnie ogromnie się rozrasta. To również książeczka, która pokazuje młodym Polakom ich kraj sprzed wieków. Uczy historii i tradycji.

     W kraju Polan to wspaniała książeczka należąca do serii Czytam sobie, skierowana do najmłodszych czytelników. Uczy podstawowych pojęć, a dzięki kolorowym ilustracjom, przenosi młodego czytelnika do świata księżniczek i rycerzy. Polecam!Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję wydawnictwu Egmont
Książka bierze udział w wyzwaniu: Olimpiada czytelniczaGrunt to okładkaDziecięce poczytania

2 komentarze:

Drodzy Czytelnicy!
Jest mi niezmiernie miło, że trafiliście na mojego bloga. Będzie mi jeszcze milej jeśli pozostawicie po sobie ślad w postaci komentarza. Dzięki temu wiem, co Wam się podoba i jaka jest Wasza opinia na dany temat. Pozostaw po sobie ślad, a na pewno Cię odwiedzę!
Pozdrawiam,
Daria

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...